Minister Kudrycka o Kredytach Studenckich

Minister Nauki Barbara Kudrycka z okazji inauguracji roku akademickiego 2010/11 wystosowała do braci studenckiej pismo, w którym odnosi się m.in. do zmian w systemie Preferencyjnych Kredytów Studenckich.


Już od października możecie starać się o nowy, przyznawany na korzystniejszych zasadach kredyt studencki. Uruchomiliśmy 100-procentowe poręczenia państwa dla studentów, którzy do tej pory nie byli w stanie przedstawić bankom wymaganego zabezpieczenia pożyczki. Dzięki temu kredyt trafi także do najuboższej młodzieży, która takiego wsparcia państwa potrzebuje najbardziej. Procedury kredytowe są teraz dużo bardziej przyjazne i elastyczne – Wasz status studenta potwierdzi ważna legitymacja studencka, dodatkowe zaświadczenia dla banku nie będą już konieczne. Ponadto, abyście byli bardziej spokojni o spłatę kredytu po studiach, wprowadziliśmy możliwość czasowego zawieszania spłaty w sytuacji utraty dochodów.
Zobaczymy jak to będzie w rzeczywistości, na pewno użytkownicy tego portalu będą dzielić się obserwacjami na forum serwisu.